The Balvenie 12 Y.O. Double Wood, 40%, 0.7 L, GIFT

Neohodnotené
 
Darčekové balenie Zväčšiť
 

Farba:jantárová
Aróma:Škorica, lieskový oriešok, pomarančová kôra, vres
Chuť:Dokonalé splynutie z ktorého vystupuje predovšetkým oriešok, cherry, škorice a pomarančová aróma s jemným náznakom drevitosti
Záver:Dlhý, chvejivé, veľmi hrejivý


ikony

 

Dostupnosť Skladom
Cena 39,08 € bez DPH
46,90 €    
Kód tovaru 2-400-700-1212
Značka THE BALVENIE
Webová stránka značky thebalvenie.com/
Kategória Škótska whisky
 

The Balvenie je perfektne vybrúsená single malt whisky, ktorá nadchne najmä svojou skvelou chuťou a osobitým čarom. Single malt whisky je nápoj pre naozajstných whisky nadšencov - unikátny produkt najvyššej kvality.
destilácia:
Štandardy pre škótsku whisky - Musí byť vyrobená len z prírodných produktov. - Destilácia a dozrievanie musí prebiehať v Škótsku. - Musí zrieť minimálne 3 roky v dubových sudoch po Burbon alebo sherry.
zrenie:
Pre výrobu The Balvenie je klasické, že všetky výrobné procesy od pestovania jačmeňa cez zrenia v sudoch až po bottlování odohráva v jednej rodinnej liehovar.
História:
Pálenica Balvenie bola založená r. 1892 Williamom Grantom a vo vlastníctve jeho rodiny zostala až do súčasnosti. Ide tak o jeden z posledných rodinných podnikov medzi liehovarníkmi. Spoločnosť W. Grant & Sons je tiež jednou z mála, ktoré si vyrábajú vlastné slad, navyše z jačmeňa, ktorý čiastočne pochádza z rodinnej farmy. (Preto tiež Grantovej pálenice zostali v prevádzke počas oboch svetových vojen, kedy väčšina páleníc bola zatvorená kvôli nedostatku jačmeňa.) Liehovarníci vznikla prestavbou zo starého šľachtického sídla a svoju starobylosť si napriek prestavbám uchováva dodnes. Pôvodný dva kotly pálenice kúpil William Grant použité z páleníc Lagavulin a Glen Albyn. Údajne tak neurobil z ekonomických dôvodov, ale kvôli istote, že budú vyrábať kvalitné destilát. Dnes má Balvenie kotlov osem.
Farba:jantárová
aróma:Škorica, lieskový oriešok, pomarančová kôra, vres
chuť:Dokonalé splynutie z ktorého vystupuje predovšetkým oriešok, cherry, škorice a pomarančová aróma s jemným náznakom drevitosti
záver:Dlhý, chvejivé, veľmi hrejivý

Podobný produkt

Druh Whisky & Whiskey
Počet rokov 12
EAN 5010327505138

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.