Jack Daniel's Adventný kalendár, 40 %, 21 x 0.05 L, GIFT

9 hodnotení
Značka: Jack Daniel's
76,90 € 64,08 € bez DPH
Skladom

Odpočítavajte dni blížiacich sa Vianoc spolu s Jackom. Kalendár sa prvýkrát začal predávať vo Veľkej Británii v roku 2018 a tento rok bude k dispozícii aj u nás.

Kalendár obsahuje 21 miniatúrnych fliaš rôznych druhov Jacka Daniel's. Potešte milovníka ikony

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Jack Daniel’s Tennesse whiskey je najpredávanejšia americká whiskey na svete a 18. najpredávanejším destilátom vôbec.

Vyrába ju destilérka Jack Daniel v Lynchburgu v štáte Tennessee, ktorá je od roku 1956 vlastnená spoločnosťou Brown-Forman. Napriek tomu, že tento produkt spĺňa regulačné kritéria pre klasifikáciu bourbonu, vďaka filtrácii cez drevené uhlie sa od neho odlišuje a je zaradený do skupiny Tennessee whiskey.

Jack Daniels Old no. 7

 

 

Jack Daniel's Old no. 7:

Najznámejšia Tennessee Whiskey na svete, Jack Daniel’s old No. 7, sa vyznačuje sýtou, stredne medovinovou farbou s výrazným pomarančovým tónom. Svoju jemnú chuť získava vďaka prekvapkávaniu cez trojmetrovú vrstvu uhlia javora cukrodárneho a následným približne štvorročným zrením v dubových sudoch.

 

   

Gentleman Jack:

gentleman jack

Pre Gentleman Jack je typická veľmi jemná a napriek tomu však výrazná chuť pripomínajúca exkluzívny koňak. Jack Daniel’s destillery vyrába tento produkt od roku 1988. Ako jediná na svete je táto whiskey 2x prekvapkávaná cez drevené uhlie. Prvé prekvapkanie prebieha po destilácii pred uložením do sudu a druhé po procese starnutia, pred plnením do fliaš.

         

 

 

jack daniels single barrel

 

 

Jack Daniel's Single Barrel:

Jack Daniel’s Single Barrel bol po prvýkrát predstavený v roku 1997. Sudy, v ktorých whiskey zreje, sú uložené vo vyšších poschodiach tzv. „Barrel Houses“, kde je v lete vyššia teplota a v zime naopak nižšia. Sudy sú tak vystavené známejším zmenám teplôt, prebieha tam vyššia miera zrenia a to dodáva whiskey jej výraznú, zrelšiu chuť a jantárovú farbu. Pri Single Barreli je výrobný proces rovnaký, ale doba zrenia je približne o 2 – 3 roky dlhšia.Každá fľaša je plnená len z jedného sudu, to znamená, že každá várka obsahujúca približne 250 fliaš je v podstate originálom. Whiskey je stáčaná ručne a každá fľaša je popísaná dátumami, v ktorom sude zrela, kde bol sud umiestnený a kedy bola naplnená do fľaše.

 

  

 

 

Jack Daniel's Tenessee Honey:

Najmladším členom rodiny je Jack Daniel’s Tennessee Honey – jemný likér, ktorého základ tvorí Jack Daniel’s old No. 7 a medový likér. Ten je vyrábaný z pravého včelieho medu z oblasti Tennessee a vďaka nemu získal likér zlatistú farbu a sladkú jemnú chuť. Lahodná a plná chuť, ktorej ďalej dominuje jemný nádych melasy, čokolády a praliniek, najlepšie vynikne, keď je Jack Daniel’s Tennessee Honey podávaný vychladený na 18 stupňov (ostatné whiskey Jack Daniel’s sa podávajú s ľadom či namrazené).

Dodatočné parametre

Kategória: Whisky & Whiskey
EAN: 5099873216088

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: