The Antigua Distillery

The Antigua Distillery

 

1900 - Šesť rodín z tejto karibskej migrácie sa stalo ich domovom v Antigui a prinieslo im vedomosti o destilácii, miešaní a starnutí alkoholov. Nakupujú neutrálny alkohol z Barbadosu a Guyany a prechádzajú do už zriadenej kultúry obchodu v rumunskom Antigue.
1932 - Antigua Distillery Ltd. je založená so začiatočným kapitálom vo výške 2500 libier.
1933 - Antiguanská vláda udeľuje lízing spoločnosti Rat Island na založenie pálenice. Včasné vybavenie zahŕňalo 3-stĺpcové Savalle stále z Francúzska. Skupina teraz môže mať úplnú kontrolu nad procesom destilácie a predávať hromadný rum svojim akcionárom prostredníctvom prideľovania.
1943 - Antigua Distillery Ltd. nadobúda cukrovú nehnuteľnosť Montpellier a susedné krajiny, celkovo 2500 akrov poľa trstiny (2500 libier za 2500 akrov). Teraz môže skupina tiež kontrolovať kvalitu svojej melasy.
1950 - Antigua Distillery Ltd. vyrába svoj prvý fľaškový produkt: plnený, starý rum s názvom Cavalier Muscavado Rum.
1960 - Vyskytuje sa celosvetový posun v preferenciách pre rumu a Antigua Distillery Ltd. vyrába ľahší štýl zlatého rumu s názvom Cavalier Antigua Rum.
1981 - antiguanská nezávislosť a prvé vydanie 5 ročného starého rumu z Antigua Distillery Ltd. na pripomenutie udalosti.
1990- English Narodil sa rum prístavu.
2000 - English Harbour 5 rokov starý sa usadil ako uchádzač na trhu s rumami vo veku, získal prvé ocenenie.
2007 - English Harbour Rum sa presťahuje do kategórie super prémií so svojimi 10yr a 25yr rokmi.
Dnes Antigua Distillery Ltd. pokračuje vo výrobe jemných rumov, rovnako ako v práci na nových a vzrušujúcich projektoch.

Určite Vám odporúčame ENGLISH HARBOUR 5 Y.O. alebo ENGLISH HARBOUR RESERVE 25 Y.O.

 

Antiqua Distillery

5 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 5 položiek celkom