10 najpredávanejších ginov roku 2022

10 najpredávanejších ginov roku 2022

V našich nedávnych blogoch sme sa už pozreli na najlepší rum a najlepšiu whisky roku 2022. Kritérium hodnotenia bolo jednoduché: obľúbenosť vami, našimi zákazníkmi. Dnes prichádzame s tretím rebríčkom, v ktorom sa pozrieme na to, ktoré giny vám k srdcu prirástli najviac.

Aj keď je gin veľmi spätý najmä s letným obdobím a legendárnym drinkom gin & tonic, nie je tomu tak, že by sa tento druh alkoholu predával iba v teplých mesiacoch. Naopak, niektoré značky si u nás držali popularitu počas celého roka.

Či už to bol klasický London Dry gin, ochutený gin, či sladší Old Tom gin, naši zákazníci ukázali, že majú tento druh alkoholu naozaj v láske. Čítajte ďalej a dozviete sa, ktoré fľaše bodovali najviac.

10. miesto - Parson Gin Grapy

Parson Gin Grapy

Do nášho rebríčku sa na desiatom mieste dostal pútavý slovinský Parson Gin. S touto značkou sa spájajú viaceré originálne detaily:

  • Majiteľ značky je milovník psov, preto svoje giny pomenoval podľa svojho Parson Russel teriéra
  • Každá fľaša má na sebe pripnutý originálny psí obojok
  • Vyrába sa z kvalitných lokálnych ingrediencií
  • Aj napriek nízkemu veku značky už Parson Gin získal zlaté medaily na medzinárodných súťažiach

Zo štyroch druhov ginu Parson sa najvyššie umiestnil Parson Gin Grapy, ktorý vás zaujme ružovou farbou, aj svojou chuťou. V nej dominujú ľahké ovocné tóny viniču odrody Jurka, ktorý sa pri výrobe využíva. V skutočnosti je to vôbec prvý gin na svete, ktorý takéto hrozno obsahuje. Parson Gin Grapy však stále zostáva verný chuti kvalitného ginu, preto v ňom dominujú aj borievky a koriander. Odporúčame ho servírovať s klasickým tonikom a pár bobuľkami tmavého hrozna.

9. miesto - Love Is Love Gin

Love Is Love Gin Pride Edition

Farebnosť, diverzita a búranie tabu. Tieto hodnoty oslavuje Love Is Love Gin zo špeciálnej Pride edície, ktorý sa za rok 2022 umiestnil na 9. mieste podľa predajnosti v našom e-shope. Unikátnosť ginu Love Is Love Gin spočíva nielen v jeho vzhľade, ktorý vás upúta pestrofarebnou etiketou a trblietkami v gine.

Dôležitá je aj správa, ktorú vysiela do sveta: láska je láska. Tento gin pôvodne vznikol ako limitovaná edícia, no dnes je už regulárnou súčasťou ponuky jeho výrobcu, nemeckej firmy Craft Circus. Rovnosť si zaslúžime všetci a stále, 365 dní v roku. Ako bonus daruje výrobca z predaja každej fľaše 5 € pre Queeramnesty.

8. miesto - Gin Gin Slovakia

Gin Gin Slovakia

Gin Gin Slovakia je prvý slovenský prémiový gin, ktorý vás dostane. Tento gin je vyvrcholením dlhej tradície bylinkárstva v našich končinách a macerovania týchto bylín a plodov v domácich destilátoch. Za zmienku určite stojí aj bohato prepracovaná etiketa tohto ginu, ktorá obsahuje metalické ornamenty, ale aj zoznam ingrediencií použitých na výrobu. Medzi nimi nájdete aj také bylinky ako materina dúška, lipový kvet, či horec alebo koreň archangeliky lekárskej.

7. miesto - Broker's London Dry Gin

Brokers London Dry Gin

Broker's Gin uviedli na trh bratia Martin a Andy Dawsonovci na konci 90. rokov. Broker's Gin je vyrábaný v medenom kotlíkovom destilačnom zariadení v 200 rokov starom liehovare v srdci Anglicka. Čistý obilný destilát z anglickej pšenice je výsledkom trojitej destilácie. Prírodné ingrediencie, teda bylinky, koreniny a kôry citrusov sú z celého sveta. V našom e-shope nájdete tiež ružovú verziu Broker's Pink Gin.

6. miesto - Tanqueray

Tanqueray Gin

Tanqueray Gin je trikrát destilovaný gin, ktorý je obohatený štyrmi rôznymi bylinami a korením, medzi ktoré patria borievka, koriander, sladké drievko a angelika. Vyvážená a jemná chuť vzniká výrobou v medenom destilačnom zariadení. Gin obsahuje 43% alkoholu a výborne sa hodí do miešaných nápojov.

5. miesto - Barrister Blue Gin

Barrister Blue Gin

Barrister Blue Gin, má jemne modrú farbu, za čo vďačí kombinácii dvoch prírodných surovín: pomaranču a kardamónu. Tento gin bol vytvorený na ozvláštnenie klasických ginových koktejlov, ktorým dodá zaujímavé modré sfarbenie.

V našom rebríčku obsadil vysoké piate miesto, čo už hovorí samé za seba. Keď si k tomu prirátate veľmi výhodnú cenu pod 15€, dostanete skutočne zaujímavú fľašu chutného ginu, ktorá sa oplatí mať vo vašom domácom ginovom arzenáli.

4. miesto - Citadelle Original

Citadelle Original

Prvým z dvoch zástupcov francúzskych ginov je Citadelle Original. Tieto giny sa vyrábajú už od roku 1996 a boli prvým remeselným ginom vyrábaným vo Francúzsku. Okrem tohto prvenstva môžeme spomenúť aj ďalšie veci, ktorými je značka Citadelle naozaj unikátna a špeciálna:

  • Patentovaný spôsob výroby zaisťuje ochranu ich unikátnej chuti
  • Destilujú sa v historických medených kotloch používaných na výrobu koňaku
  • Borievky použité na výrobu ich ginov si pestujú vo vlastných sadoch
  • Vo fľaši Citadelle Original nájdete celkovo až 19 bylinných ingrediencií

Citadelle Original v našom e-shope nájdete v rôznych veľkostiach aj setoch. Veľmi obľúbeným zo setov bol Piknikový Set Citadelle Original, v ktorom za cenu fľaše nájdete zadarmo aj dva Citadelle poháriky a 4 prémiové toniky značky Goldberg & Sons. Práve tento piknikový set sa stal naozaj veľkým hitom.

3. miesto - Barrister Pink Gin

Barrister Pink Gin

Obľúbenosť ružových ginov sa prejavila pri treťom mieste nášho zoznamu najpredávanejších ginov roku 2022. Obsadil ho Barrister Pink Gin. Má prijemne sladkú jahodovú chuť a vyrába veľmi šetrným spôsobom podľa pôvodnej britskej receptúry.

Pre každú bylinnú zložku sa najprv vytvára aromatický destilát, až potom sa tieto ingrediencie zmiešajú. Spomínaný postup prispieva k zvýrazneniu jednotlivých bylín. Pre inšpiráciu na drink z tohto ginu odporúčame navštíviť náš blog 3 jednoduché drinky s ginom Barrister.

2. miesto - Simsala Gin

Simsala GinStriebornú medailu si za rok 2022 odnáša magický Simsala Gin. Tento gin nielen že magicky vyzerá, on aj obsahuje mágiu. Neveríte? Vyskúšajte si to sami! Stačí pridať tonik a sledovať, ako tento magický elixír mení farbu z modrej na fialovú. Zmena farby ale nie je všetko, Simsala Gin v prvom rade veľmi dobre chutí. Klasická ginová chuť je u neho doplnená o slivku a levanduľu, ktoré vytvárajú naozaj pôsobivú chuťovú kombináciu.

1. miesto - Citadelle Jardin d'Été

Citadelle Jardin d'Été

Najobľúbenejším ginom roku 2022 sa v našom e-shope stal Citadelle Jardin d'Été. Jeho chuť je oproti jeho súrodencovi zo štvrtej priečky viac citrusová a ovocná, čo je dosiahnuté použitím ingrediencií ako žltý melón, celý citrón, alebo kôra yuzu. Tento gin krásne rozvonia každý gin & tonik, stačí pridať tonik s citrónom, v teplých mesiacoch ľad a skvelé osvieženie je na svete.

Citadelle Jardin d'Été máme v našom e-shope tiež aj v podobe Piknikového setu. V ňom nájdete za cenu fľaše tohto ginu zadarmo aj dva Citadelle poháre a štyri prémiové toniky značky Goldberg & Sons

 

Ďalšie zaujímavé články
Darčeky pre obchodných partnerov: 4 tipy ako si neurobiť hanbu, ale zavďačiť sa
 · 3 min čítania

Darčeky pre obchodných partnerov: 4 tipy ako si neurobiť hanbu, ale zavďačiť sa

Mnoho majiteľov firiem každý rok pred sviatkami rieši ako preukázať svojim obchodným partnerom vďaku za celoročnú spoluprácu. Výber darčekov nie je jednoduchý a to, čo bolo pred desiatimi rokmi "in" môže dnes narobiť viac škody ako osohu. Prečítajte si, čím…
Prečítať článok
Šumivé víno alebo šampanské? Ako sa vyrábajú a v čom je rozdiel?
 · 3 min čítania

Šumivé víno alebo šampanské? Ako sa vyrábajú a v čom je rozdiel?

Šampanské, sekt a sýtené víno naozaj nie sú to isté. Viete, v čom spočíva ich výroba a ako sa líšia?
Prečítať článok