Najdrahší rum na svete: Nájdete ho aj v našej ponuke?

Najdrahší rum na svete: Nájdete ho aj v našej ponuke?

Zaujíma vás, koľko stojí najdrahší rum na svete? A kde by ste si ho mohli dopriať? Čítajte ďalej a sami sa rozhodnite, či by ste si mohli dovoliť aspoň pohárik tohto mimoriadne drahého a výnimočného alkoholu.

Najdrahší rum na svete pochádza z Karibiku

Najdrahší rum na svete pochádza z ostrova Trinidad v Karibskom mori. Práve tam sídli spoločnosť Angostura, ktorá vyrobila rum Legacy by Angostura. Unikátny rum je vytvorený zo špeciálnej zmesi sedmich najvýnimočnejších a najdrahších rumov značky Angostura. Vznikol na počesť 50. výročia nezávislosti štátu Trinidad a Tobago. No a koľko stojí? Cena za fľašu sa pohybuje okolo astronomických 22 700 eur.

Hoci túto fľašu rumu by ste v ponuke Alko90.sk nenašli, od značky Angostura pre vás máme k dispozícii hneď niekoľko výnimočných rumov. Náročnejšie jazýčky by mohol osloviť napríklad rum Angostura No.1 Sherry Cask v darčekovom balení. Tvorí ho zmes rumov starých 8 až 10 rokov a typická je preň chuť a vôňa karamelu, zeleného jablka, sherry či dreva.

Špeciálna ponuka rumov pre náročných

Ak ste už niekoľko rumov ochutnali a dá sa povedať, že nie ste úplným laikom, určite vás bude zaujímať, aké luxusné a výnimočné rumy by ste našli v našej ponuke. Prinášame vám preto výber tých naozaj najlepších a najkvalitnejších rumov na trhu.

Diplomatico Single Vintage 2004

Tento jedinečný rum bol na trh uvedený v roku 2016. Ide o limitovanú zmes rumov, ktoré boli destilované a uložené do sudov z amerického duba ešte v roku 2004. V týchto sudoch okrem Diplomatica Single Vintage 2004 predtým dozrieval bourbon a sladová whisky. V chuti a vôni tohto naozaj špeciálneho rumu môžete zacítiť sušené ovocie, čokoládu aj vanilku. Ide skutočne o kvalitu pre náročných milovníkov rumu. V našej ponuke nájdete tiež ďalšie ročníky rumov Diplomático Single Vintage, keďže však ide o veľmi limitovanú edíciu, jednotlivé kúsky sa často vypredajú svetelnou rýchlosťou.

Dictador Jerarquia 1981

Ďalší zo série výnimočných rumov zrel v sudoch od sherry a bourbonu neuveriteľných 39 rokov. Rum Dictador Jerarquia 1981 bol na trh uvedený len v roku 2020. Je preň typický ovocný a suchý profil, v ktorom cítiť exotické ovocie (kokos, ananás), jemné taníny a niekoho možno prekvapí čerstvý záver, v ktorom skutoční experti spoznajú dokonca aj limetku. Sudy, v ktorých od roku 1981 tento rum čakal, kým uzrie svetlo sveta, boli nájdené v historických pivniciach pálenice Dictador v kolumbijskej Cartagene.

The Colours of Rum Jamaica 1994

Výnimočný rum vo vkusnej minimalistickej fľaši. Aj taký je The Colours of Rum Jamaica 1994. Bol to vôbec prvý rum značky The Colours of Rum destilovaný na Jamajke ešte v roku 1994. Následne zrel 25 rokov v amerických dubových sudoch v tropických podmienkach slnečnej a teplej Jamajky. Rum bol fľašovaný v roku 2021 a má teda úctyhodných 26 rokov. Do predaja sa dostalo iba 256 fliaš tohto unikátneho rumu a ide tak o skutočne exkluzívnu limitovanú edíciu, ktorú by ste si nemali nechať ujsť.

V ponuke obchodu Alko90.sk by ste však našli oveľa viac chutných rumov, z ktorých si určite každý vyberie ten, ktorý mu sadne. Pozrite si našu ponuku, v ktorej nechýbajú tmavé rumy, svetlé rumy, ale ani tie ochutené. Na svoje si určite príde každý milovník tohto výnimočného alkoholu.

 

Ďalšie zaujímavé články
6 prekvapujúcich faktov o jamajskom rume
 · 3 min čítania
Rum

6 prekvapujúcich faktov o jamajskom rume

O rumoch z Jamajky už toho bolo na rôznych stránkach napísaného veľa, my vám v našom blogu prinášame 6 zaujímavých faktov, ktoré ste o nich možno netušili.  
Prečítať článok
Zacapa El Alma: novinka pre zberateľov a milovníkov Zacapy
 · 2 min čítania
Rum

Zacapa El Alma: novinka pre zberateľov a milovníkov Zacapy

Horúca novinka od obľúbenej značky rumov Zacapa vás vezme na cestu do exotickej Guatemaly. Zacapa El Alma je najnovší prírastok do série Heavenly Cask, z ktorej ste už mohli ochutnať úspešný a oceňovaný rum Zacapa La Doma. Zacapa El Alma je druhým zo štyroch…
Prečítať článok