Sibírska Beluga je ruská vodka pre náročných. Prečo by ste ju mali skúsiť?

Sibírska Beluga je ruská vodka pre náročných. Prečo by ste ju mali skúsiť?

Prémiová vodka Beluga by nemala chýbať v zbierke ani jedného milovníka vodky. Dokonalá chuť a prešpičkovaný dizajn fľaše z nej robia mimoriadne obľúbený nápoj najmä v slovanských krajinách.

Hoci vodku si s Ruskom spájame už akosi od nepamäti, história prémiovej vodky Beluga nie je až tak vzdialená. Beluga uzrela po prvý raz svetlo sveta v roku 2002. Pálenica pri sibírskom meste Mariinsk, v ktorej sa táto mimoriadne chutná vodka vyrába, však bola založená ešte v roku 1900.

Výnimočnosť tejto ruskej vodky sa skrýva aj v jej výrobe. Na rozdiel od iných lacnejších typov liehovín, je ruská vodka Beluga vyrábaná poctivo a výlučne ručne. Nepochádza teda zo žiadnej obrovskej továrenskej linky, ale za každý jeden proces v jej výrobe je zodpovedný konkrétny pár ruk.

Ako a kde prebieha výroba poctivej ruskej vodky Beluga

Beluga vzniká priamo uprostred čistej a nedotknutej, drsnej Sibíri. Vyrába sa z toho najkvalitnejšieho sladového alkoholu. Dôležitou prísadou je aj čistá artézska voda priamo z útrob sibírskej zeme, ktorá je filtrovaná cez kamenný piesok a striebro.

Destilácia vodky

Po destilácii prichádza na rad ďalšia filtrácia prostredníctvom filtra využívajúceho brezové uhlie. Následne vodka 30-dní odpočíva a zreje do absolútnej dokonalosti. Doba zrenia sa líši aj od konkrétneho typu vodky Beluga. Beluga Noble zreje mesiac, Beluga Transatlantic 45 dní a najprémiovejšia Beluga Gold Line dozrieva napríklad až celé 3 mesiace.

Prísady do vodky Beluga

Recept na číru a vôbec jednu z najčistejších vodiek sveta obsahuje aj prísady ako med či bodliak mariánsky. Aj vďaka nim je jej chuť hodvábne jemná a objemná a v jej vôni môžete cítiť dokonca aj kvety.

Práve jej unikátna receptúra a výlučne manuálna výroba robia z ruskej vodky Beluga jednu z celosvetovo najuznávanejších a najobľúbenejších vodiek. A to ako medzi laikmi a bežnými konzumentmi, tak aj medzi odborníkmi.

Beluga je hotové majstrovské dielo - ako v chuti, tak aj v dizajne

Pri tvorbe fľaše pre túto výnimočnú vodku sa stretli ruskí experti s tými najšikovnejšími francúzskymi dizajnérmi. Práve francúzski dizajnéri, ktorí tvorili fľaše aj pre tie najluxusnejšie značky koňakov, stoja aj za unikátnym dizajnom fľaše vodky Beluga.

Každá fľaša z vysokokvalitného optického francúzskeho skla nesie aj 3D symbol ryby, ktorý má zdôrazňovať históriu vodky a jej čistotu. Rybí symbol je na každú fľašu lepený takisto ručne.

Ochutnajte prémiovú ruskú vodku čím skôr Beluga aj vy. Viacero druhov nájdete aj v našom e-shope.

 

Vodka Beluga

Ďalšie zaujímavé články
Easy Drinks: recept na Demon's Old Fashioned
 · 1 min čítania

Easy Drinks: recept na Demon's Old Fashioned

Ďalším receptom zo série Easy Drinks je miešaný nápoj s názvom Demon's Old Fashioned. Ako už asi správne tušíte, pôjde o verziu legendárneho drinku Old Fashioned, ktorý má už viac ako 200 ročnú tradíciu. Postupom vás prevedie Róbert Šajtlava, známe meno…
Prečítať článok
Limitovaná edícia rumu Ron Cristóbal Santa Maria 2022
 · 9 min čítania
Rum

Limitovaná edícia rumu Ron Cristóbal Santa Maria 2022

Počas školských časov sa určite väčšina z nás učila o Krištofovi Kolumbovi. Tento moreplavec a svetoznámy objaviteľ veľkou mierou prispel k objavovaniu nových zákutí Zemegule. Pamätať si možno budete aj na názvy Kolumbových lodí - Niña, Pinta a Santa Maria.…
Prečítať článok