Tipy na miešané drinky z Tatratea. Ohúrte návštevu za pomoci tatranského čaju

Tipy na miešané drinky z Tatratea. Ohúrte návštevu za pomoci tatranského čaju

Tatranský čaj patrí bez pochýb medzi naše najlepšie produkty. Vychutnajte si ho aj v lahodných miešaných drinkoch.

Ak ste si až doteraz mysleli, že Tatratea je možné piť len samostatne, prípadne s ľadom či v horúcom čaji, žili ste vo veľkom omyle. Alkohol, ktorý robí Slovensku skvelé meno aj za hranicami, sa skvele hodí aj do miešaných nápojov. Inšpiráciu na viacero drinkov z Tatratea by ste našli aj na oficiálnej stránke výrobcu tohto prémiového alkoholu.

Niekoľko tipov na jednoduché drinky z Tatratea sme pre vás zozbierali aj my.

22-percentný drink Sunrays

Tatratea Sunrays

Obrázok: tatratea.com

Jednoduchý na prípravu, chutný a osviežujúci. Presne taký je drink s názvom Sunrays, na ktorého prípravu nepotrebujete žiadne špeciálne ingrediencie. Vašu návštevu však zaručene osloví a zaujme. Ako ho teda pripraviť?

Čo k tomu potrebujete:

Ako vyzerá príprava:

Ananásovú šťavu vleje do formičiek na ľad a dajte zamraziť. Pripravte si vysoký pohár, do ktorého vložte zmrazené kocky ananásovej šťavy. Nalejte na ne šťavu z polovice limetky, kokosový Tatratea a Vineu. Okraj pohára môžete ozdobiť šumienkou podľa vašej voľby a preferencie.

Tatranský čaj a Kofola? Skvelý základ dobrého drinku

Obrázok: tatratea.com

Máte radi chuť sladkej a osviežujúcej Kofoly? V takom prípade je toto spojenie tradičného československého nápoja a tatranského čaju presne pre vás. Miešaný 52-percentný drink Wolfpack je ako stvorený pre každého milovníka našich domácich nápojov.

Čo k tomu potrebujete:

  • 40 ml Tatratea 52 %
  • 20 ml čaju earl grey
  • Kofola
  • šťava z jedného citróna
  • med
  • cukor

Ako vyzerá príprava:

V menšom hrnci spojte jeden diel medu, jeden diel cukru a jeden diel vody. Spolu povarte a v zmesi následne macerujte čaj typu earl grey. Vznikne vám hustý likér, ktorý necháte vychladnúť. 20 ml tejto vychladnutej zmesi následne zmiešajte s citrónovou šťavou, tatranským čajom a Kofolou.

Ovocný PositiveTEA

Obrázok: tatratea.com

Jemná ovocná a mierne kyslejšia chuť tohto drinku príjemne osviežia nielen počas letných mesiacov, ale aj keď si počas upršaných jesenných dní budete chcieť na leto aspoň zaspomínať. Príprava tohto drinku je navyše mimoriadne jednoduchá.

Čo k tomu potrebujete:

Ako vyzerá príprava:

Príprava je mimoriadne nenáročná. Do pohára nalejete tatranský čaj, zalejete rovnakým množstvom hroznového džúsu. To všetko prelejete červenou Vineou, premiešate, pridáte ľad a drink je pripravený.

 

Tatranský čaj získava rok čo rok obrovské množstvo ocenení po celom svete. Niet pochýb, že tento slovenský prémiový alkohol patrí medzi naše najlepšie produkty. Vyberte si tatranský čaj podľa vašej chuti ešte dnes a objavujte čaro tohto prvotriedneho slovenského alkoholu.

Ďalšie zaujímavé články
#AlkoOkoloSveta | Zastávka č. 1: Slovensko
 · 2 min čítania

#AlkoOkoloSveta | Zastávka č. 1: Slovensko

Mnohí z nás ostali uväznení doma medzi štyrmi stenami a práve cestovanie nám mnohým chýba najviac. Sme však zodpovední a musíme tieto ťažké časy vydržať. Rozhodli vás za vašu trpezlivosť odmeniť a pripravili sme pre vás poznávaciu cestu naprieč alkoholovým…
Prečítať článok
3 najobľúbenejšie recepty na drinky z Prosecca
 · 2 min čítania

3 najobľúbenejšie recepty na drinky z Prosecca

Prosecco sa v posledných rokoch stalo jedným z najobľúbenejších šumivých vín a to nielen na slovenskom trhu. Za jeho popularitu nie je zodpovedná len mohutná reklamná kampaň, ale aj široká ponuka miešaných letných drinkov, ktoré sa z neho dajú pripraviť. V…
Prečítať článok