10 najpredávanejších rumov roku 2022

10 najpredávanejších rumov roku 2022

Tipov na dobrý rum nie je nikdy dosť. Obzvlášť, keď pochádzajú priamo od ľudí, ktorí kvalitný rum milujú. Predsa len, overiť si, čo chutí tisícom Slovákov a nekupovať mačku vo vreci je určite rozumný nápad.

V súčasnosti v našom e-shope nájdete viac ako 900 rumov a veríme, že vyznať sa vo všetkých môže dať zabrať. Práve preto sme sa rozhodli zostaviť rebríček 10 rumov, ktoré naši zákazníci v roku 2022 nakupovali najčastejšie. Čítajte ďalej a prezrite si zoznam. Možno medzi nimi nájdete svojich favoritov alebo získate inšpiráciu pre vaše budúce ochutnávanie.

10. miesto - Plantation Stiggins' Fancy Pineapple

Plantation Stiggins' Fancy Pineapple

Na desiatom mieste rebríčka sa umiestnil rum Plantation Stiggins' Fancy Pineapple. To, že sa dostal do desiatky najobľúbenejších rumov zákazníkov nakupujúcich v našom e-shope nás vôbec neprekvapuje. Ide o veľmi zaujímavý rum s jemne ananásovou dochuťou, ktorá je spôsobená maceráciou čerstvých ananásov v rume.

Ako zaujímavosť môžeme spomenúť, že postava zobrazená na etikete a vlastne aj celý tento rum je inšpirovaný postavou reverenda Stigginsa, ktorý vystupuje v románe Charlesa Dickensa. Reverend Stiggins miloval ananásový rum, preto sa značka Plantation Rum rozhodla pre oživenie tohto historického trendu a vytvorila rum s využitím ananásu.

9. miesto - Compañero Elixir Orange

Ron Companero Elixir Orange

Pri tropických chutiach zostávame aj na ďalšej priečke našej rumovej hitparády, ananás tentokrát strieda kokos a pomaranč. Deviate miesto totiž obsadil Ron Companero Elixir Orange, tekutá chuťovka pre všetkých, ktorí radi zhrešia niečím sladkým. Výrazne ovocná chuť tohto rumového elixíru je dosiahnutá obohatením o prírodné oleje a esencie z pomaranču a kokosu, ktoré vytvárajú úžasne harmonický celok.

8. miesto - 24 Days of Rum

24 days of rum

Na ôsmu priečku sa vyšplhal najobľúbenejší produkt vianočnej sezóny 24 Days of Rum. Táto čarovná krabička obsahuje každý rok 24 rôznych vzoriek prémiového rumu, čím dáva skvelú možnosť ochutnať množstvo rôznych značiek za výhodnú cenu. Balenie tiež obsahuje dva degustačné poháriky a dva zápisníky, do ktorých si môžete zapisovať vaše poznámky k jednotlivým vzorkám.

7. miesto - Canerock

Canerock

Canerock sa na Slovensko dostal iba koncom februára 2022, no zažil u nás doslova raketový štart. Už v prvom mesiaci sme na neho dostávali nesmierne pozitívne reakcie, čo sa udržalo prakticky až doteraz. Za jeho úspechom pravdepodobne stojí príjemne sladká (no nie presladená) chuť kombinovaná s výraznými tónmi vanilky a kokosu. Tie pochádzajú z macerácie týchto ingrediencií v samotnom rume. Okrem vanilky a kokosu sa rum infúzuje aj čerstvým koreňom zázvoru vypestovaného na Jamajke.

6. miesto - Piquero

Piquero premium rum spirit drink

Ak úspech Canerocku nazveme raketovým, v prípade rumového spiritu Piquero musíme použiť ešte silnejšie slovo. Táto fľaša uvedená na trh iba na jeseň minulého roku sa totiž za nesmierne krátky čas vyšplhala až na šieste miesto v rámci počtu predaných kusov. Asi nebudeme preháňať, keď povieme, že Slováci si Piquero zamilovali. V tomto prípade ide asi o súhru viacerých vlastností, ktoré spolu prispeli k tomuto úspechu - pútavý dizajn, zaujímavý príbeh značky a lahodná chuť. Opäť ide o sladký chuťový profil, tentokrát ale doplnený o tóny orieškov, čokolády a cookies.

5. miesto - Plantation Original Dark

Plantation Original Dark

Druhým z troch zástupcov značky Plantation v našom rebríčku je výborný Plantation Original Dark. Za najväčšiu devízu tohto rumu by sme mohli považovať pomer ceny a kvality. Ten je veľmi výhodný. Plantation Original Dark totiž kúpite pod 20€, čo je v kombinácii s poctivou kvalitou rumu samotného takmer bezkonkurenčná cena. My sami by sme tento rum bez výčitiek označili za najlepší vo svojej cenovej kategórii.

4. miesto - The Demon's Share 6 Y.O.

The Demon's Share 6 Y.O.

Aký by to bol rebríček najpredávanejších rumov bez The Demon's Share, však? Nebojte sa, táto značka si počas roka 2022 úspešne obhájila svoje miesto na popredných priečkach. Klasická 6-ročná verzia tohto ochuteného rumu The Demon's Share 6 Y.O. si stabilne udržiava obľúbenosť u všetkých pekelníkov a pekelníčok, ktorí si s obľubou vychutnávajú tento čertovsky dobrý nápoj. Či už ho dáte do vašich miešaných drinkov alebo preferujete rum samotný, príjemné sladké, citrusovo-vanilkové chute The Demon's Share 6 Y.O. si vás určite získajú na prvý dúšok.

3. miesto - The Demon's Share El Oro Del Diablo

The Demon's Share El Oro Del Diablo

Bronzová priečka patrí mladšej polovičke predchádzajúceho rumu. Ide o The Demon's Share El Oro Del Diablo, v preklade "diablovo zlato". Aj keď má rovnaký obsah alkoholu, už na prvý dúšok zistíte, že je omnoho hladší, no zároveň chuťovo výraznejší. V podstate sa drží v klasickej línii chutí tejto značky. Navyše je doplnený o maceráciu pomarančovej kôry, klinčekov a vanilkových luskov.

2. miesto - Plantation Grande Réserve

Plantation Grande Réserve

Druhým najobľúbenejším rumom roku 2022 bol podľa Slovákov nakupujúcich v našom e-shope výborný rum Plantation Grande Réserve. Opäť ide o fľašu s veľmi slušným pomerom ceny a výkonu. Grande Réserve sa vyrába na Barbadose, kde sídli aj destiléria značky Plantation Rum. Chuť je jemná a medová, očarí vás bohatou chuťou kandizovaného ovocia v sprievode vanilky a čerstvého ovocia. V skutku delikátna záležitosť.

1. miesto - Plantation XO 20th Anniversary

Plantation XO 20th Anniversary

Suverénnym víťazom nášho rebríčka obľúbenosti sa stal Plantation XO 20th Anniversary. Popravde sme takýto výsledok tušili už dlho. Tento rum sa stal obľúbenou fľašou mnohých ľudí po celom Slovensku a čím ďalej si získava viac a viac priaznivcov. Vyššiu úroveň chuťového zážitku naznačuje už dizajn fľaše, ktorý pôsobí honosne a luxusne. Predáva sa v prepracovanej darčekovej krabici, ktorá tento dojem ešte umocňuje.

Po naliatí do pohárika vás omámi skvelá vôňa vyzretých rumov - Plantation XO 20th Anniversary obsahuje blend rumov vo veku od 10 do 25 rokov. Ucítite vanilku, kakao a mliečnu čokoládu. Na jazyku sa vám začne rozplývať chuť škorice prekladaná výraznou cukrovou trstinou a maslovým keksíkom, ktorú dopĺňa spomínané kakao a vanilka. Zakončenie je stredne dlhé a iba čiastočne sladké. Tento rum odporúčame všetkými desiatimi!

Ďalšie zaujímavé články
Jamaica 2007: nový rum zo zberateľskej edície Plantation
 · 3 min čítania
Rum

Jamaica 2007: nový rum zo zberateľskej edície Plantation

Plantation pokračuje v objavovaní úžasného sveta rumov s najnovším prírastkom do ich limitovanej edície "Under the Sea". Po rume Panama 2008 prichádza poctivý 15-ročný jamajský rum Plantation Jamaica 2007, ktorý na etikete opäť zobrazuje podmorský život…
Prečítať článok
Poklady slovenských viníc: víno Tajna
 · 3 min čítania

Poklady slovenských viníc: víno Tajna

Tajna je rodinné butikové vinárstvo s limitovanou produkciou vína, ukryté uprostred 25-tich hektárov vlastných organických vinohradov. Každá fľaša ich vína odzrkadľuje harmóniu prírody, organický prístup a svedomitú prácu. 
Prečítať článok