5 dôvodov, prečo skúsiť jamajskú novinku Canerock

5 dôvodov, prečo skúsiť jamajskú novinku Canerock

Hovorí sa, že dobré veci prídu k tým, ktorí si na ne vedia počkať. Túto múdrosť si vzali k srdcu aj výrobcovia horúcej novinky priamo zo srdca Karibiku. Z Jamajky sa do Európy totiž dostala lahôdka s názvom Canerock, 100% jamajský rum obohatený infúzovaním prírodných ingredencií ako sú vanilkové lusky, kokosová dužina, či zázvor vypestovaný priamo na Jamajke.

Tieto ingrediencie ležia v dubových sudoch spolu s rumom počas dlhých mesiacov, takže na výsledok si treba chvíľu počkať. No toto je presne ten prípad, kedy čakanie stojí za to!

Canerock

Novinka, ktorú si zamilujete

V súčasnosti už nájdete na trhu nespočetné množstvo rumov, prečo by ste mali dať šancu práve Canerocku? Jednoduchá odpoveď by bola: pretože je to úžasné pitie! Ak ale potrebujete presvedčiť o trochu viac a spoznať prednosti, ktoré v sebe táto jamajská lahôdka nesie, čítajte ďalej! Nižšie nájdete 5 dôvodov, prečo by ste mali Canerock vyskúšať:

1. V Canerocku nájdete 100% jamajský rum

Rum, ktorý Canerock obsahuje pochádza výhradne z Jamajky a vyrábajú ho dve úžasné destilérie. Konkrétne ide o Clarendon, ktorá sa výrobe rumu venuje od polovice minulého storočia, a Long Pond, kde sa rum vyrába už od roku 1753! Vek rumov, ktoré sú použité na výrobu Canerocku sa pohybuje v rozpätí od 5 do 10 rokov. Jamajka je známa ako jedna z najlepších a celosvetovo uznávaných rumových veľmocí, môžete si byť teda istí, že s pohárikom Canerocku ochutnáte poctivý rum vyrobený z cukrovej trstiny. Umelé napodobeniny v tomto prípade naozaj nehrozia.

2. Canerock obsahuje iba prírodné ingrediencie

Celý recept na výrobu Canerocku je samozrejme zahalený rúškom tajomstva, medzi ingredienciami by ste ale našli napríklad vanilkové lusky, kokosovú dužinu alebo zázvor vypestovaný priamo na Jamajke. Všetky použité koreniny a prísady sú výhradne prírodného pôvodu, iba tej najvyššej kvality a prevažne pochádzajú od jamajských farmárov, čím Canerock tiež podporuje lokálne komunity.

Canerock chuťový profil

3. Zrenie v dubových sudoch

Neodmysliteľnou súčasťou procesu infúzie alebo lúhovania ingrediencií je zrenie v sudoch. V prípade Canerocku sú použité sudy vyrobené z kvalitného dubového dreva. V nich prebieha zrenie niekoľko mesiacov v tropickej klíme Jamajky, aby bolo zabezpečené čo najlepšie spojenie chutí. Canerock tým získava extra bohatý a intenzívny chuťový profil.

4. Jedinečná fľaša

Všetci sme už asi počuli, že nie je dobré súdiť knihu podľa obalu. Pri Canerocku na to ale môžete s čistým svedomím zabudnúť. Už len dizajn fľaše totiž napovedá, že v nej nájdete naozaj výnimočný obsah. Zo skla vystupujú okrem nápisu Canerock aj "vlny", v ktorých je zasadená drevená korytnačka. Tá je skutočne jedinečným prvkom, ktorý by ste u iných rumov márne hľadali. Skvele dopĺňa celkový dojem z fľaše a aj vďaka tomu sa Canerock bude výborne hodiť ako darček, ktorým potešíte svojich blízkych.

Canerock detail fľaše

5. Lahodná a jemná chuť

Po predchádzajúcich bodoch vám musí byť jasné, že Canerock si vás získa už po prvom poháriku. Má intenzívne tóny tmavej čokolády, kokosu, vanilky, sušeného ovocia a zázvoru. Je príjemne sladký, no vôbec nie presladený. Práve naopak, sladkosť je veľmi harmonicky zasadená do ostatných chutí.

Vďaka jeho veľkej všestrannosti si Canerock môžete vychutnávať na nespočetné množstvo spôsobov: samotný v poháriku, s pár kockami ľadu alebo v osviežujúcich koktejloch. Našim tipom je kombinácia Canerocku a čerstvej kokosovej vody.

Fľaša, ktorá sa stane súčasťou vašej domácej zbierky

My sme po ochutnaní Canerocku zostali veľmi príjemne šokovaní. Kombinácia autentického jamajského rumu a rôznych korenín sa výrobcom naozaj podarila. Dovolíme si dokonca tvrdiť, že môže sebavedomo konkurovať aj takým značkám, ako je Bumbu alebo Kraken. Názor si ale musí spraviť každý sám.

Kliknite na tlačidlo nižšie, ktoré vám zobrazí priamo samotný produkt Canerock.

Zobraziť Canerock

 

Odporúčané produkty
0.7 L
40%
5
(12 recenzií)
Na sklade
Cena (s DPH)
39,90 €
Ďalšie zaujímavé články
1731 Fine & Rare Mauritius 7 Y.O. (Recenzia)
 · 5 min čítania

1731 Fine & Rare Mauritius 7 Y.O. (Recenzia)

Rum 1731 Fine & Rare Mauritius 7 Y.O. sa môže pýšiť zaujímavým chuťovým profilom. Prečítajte si našu recenziu a zistíte, ako to jeho výrobca dosiahol.
Prečítať článok
Tipy na dovolenku pre milovníkov rumu
 · 5 min čítania

Tipy na dovolenku pre milovníkov rumu

Keď sa povie rum, 99% z nás si predstaví Karibik, nádhernú pieskovú pláž a bezzstarostnosť "domorodcov", ktorí vám ho nalievajú ako keby bol zadarmo. Príjemná predstava, čo poviete? Nemusí však ostať iba pri predstave. V dnešnej dobe lacných leteniek sa…
Prečítať článok