4 koktaily s rumom Canerock, ktoré ohúria každého

4 koktaily s rumom Canerock, ktoré ohúria každého

Horúce slnko, piesočná pláž a palmové listy vrhajúce tiene na kokosové orechy ležiace v piesku. To je scenéria, ktorú síce bežne nezažíva asi nikto z nás, my však poznáme drinky, ktoré vás na jedno také miesto prenesú: na Jamajku.

Práve v tomto horúcom raji v srdci Karibiku sa vyrába Canerock, vynikajúci rum, ktorý vás svojou chuťou dokáže preniesť do trópov aj keď ste práve na opačnej strane Zemegule.

Ak chcete túto tropickú atmosféru ešte umocniť, môžete si skúsiť pripraviť jeden z našich receptov na chutné miešané drinky z Canerocku. Postup prípravy je veľmi jednoduchý a výsledok skrátka stojí za to! Presvedčte sa sami.

Canerock: jamajská lahôdka, ktorá zahviezdi (nielen) v drinkoch

Ak ste náhodou ešte nemali tú česť a neochutnali ste Canerock, iba v skratke zhrnieme:

 • Canerock má príjemnú sladkú chuť
 • Obsahuje jamajské rumy z dvoch legendárnych destilérií - Long Pond a Clarendon
 • Rum v Canerocku je infúzovaný vanilkovými luskami, kokosom a zázvorom
 • Časť z blendu dozrieva v sudoch po sherry

Pre viac informácií si prečítajte náš blog 5 dôvodov, prečo skúsiť jamajskú novinku Canerock. Poďme ale na sľúbené miešané drinky. Ktorý z nich vás zaujme najviac?

1. Bright & Sunny

Canerock - Bright & Sunny

Bright & Sunny je v podstate úplne jednoduchý drink na štýl legendárneho Dark & Stormy. Všimnite si, že aj samotný názov naň hravo a v protikladoch odkazuje. Na jeho prípravu vám postačia iba dve základné ingrediencie:

 1. 40ml Canerock
 2. 100ml Goldberg & Sons ginger beer
 3. Mesiačik limetky
 4. Ľad

Do pohára naplneného ľadom pridajte Canerock a dolejte zázvorovým pivom Goldberg & Sons ginger beer. Vytlačte šťavu z mesiačika limetky a premiešajte. Vyložte si nohy a vychutnávajte.

2. Caneberry Fizz

Canerock - Caneberry Fizz

Caneberry Fizz dodá chutné a svieže oživenie do vášho dňa. Canerock v kombinácii s brusnicovou šťavou tu vytvára naozaj skvelú harmóniu chutí. Budete potrebovať:

 1. 40ml Canerock
 2. 80ml Brusnicová šťava
 3. 40ml Goldberg & Sons tonic
 4. Mesiačik limetky
 5. Ľad

Ani pri tomto drinku vás nečakajú extra zložité postupy. Jednoducho pridajte všetky ingrediencie do vyššieho pohára naplneného ľadom, premiešajte a nechajte sa unášať na vlne chutí.

3. Jamaican Sunset

Canerock - Jamaican Sunset

V drinku Jamaican Sunset dopĺňa chute z predchádzajúceho koktailu aj ananásová šťava a ľahká horkosť bitteru. Odporúčame pri príprave použiť aj ananás, ktorý vám poslúži ako skvelá ozdoba. Stačí odtrhnúť pár lístkov a pridať ich do drinku. Celý zoznam ingrediencií nájdete na ďalších riadkoch:

 1. 40ml Canerock
 2. 20ml ananásovej šťavy
 3. 80ml brusnicová šťava
 4. Kvapka bitteru, napríklad Angostura Bitters
 5. Ananásové lístky na ozdobu
 6. Ľad

Do pohára pridajte rozdrvený ľad. Prelejte naň Canerock, obe šťavy a kvapku bitteru. Premiešajte a ozdobte lístkami ananásu, prípadne kúskom čerstvej ananásovej dužiny.

4. Kingston Karma

Canerock - Kingston Karma

Ak by existovalo niečo ako koktailová karma, tento drink by vám ju rozhodne vylepšil. Kingston Karma ponúka vynikajúcu kombináciu chutí kokosovej vody, Canerocku a grapefruitu. Na jeho prípravu budete potrebovať:

 1. 40ml Canerock
 2. 80ml kokosová voda Coconaut
 3. 20ml grapefruitová šťava
 4. 1 lyžička cukrového sirupu
 5. Plátok grapefruitu
 6. Ľad

Do pohára naplneného ľadom prilejte Canerock, kokosovú vodu Coconaut, grapefruitovú šťavu a cukrový sirup. Dôkladne premiešajte a ozdobte plátkom čerstvého grepu. Nazdravie!

 

Ďalšie zaujímavé články
Radšej knihu? Ak áno, tak jedine Kremlin
 · 2 min čítania

Radšej knihu? Ak áno, tak jedine Kremlin

Príbeh skrytý vo fľaši. Tento obľúbený alkohol má zvyčajne okolo 35 až 70 percent alkoholu, ale najčastejšie je číslo 40.
Prečítať článok
Predstavujeme Planteray (Plantation) Cut & Dry
 · 3 min čítania
Rum

Predstavujeme Planteray (Plantation) Cut & Dry

Maison Ferrand a West Indies Rum Distillery nám oznámili svetovú premiéru Planteray Cut & Dry, remeselne vyrobeného rumu 100 % z Barbadosu, infúzovaného miestne získaným kokosom. Tento rum je zároveň prvý pod novým obchodným názvom, Planteray, ktorý nahradil…
Prečítať článok