DIPLOMÁTICO

Diplomático je prémiový venezuelský rum, vytvorený zo 100% surovín z tejto krajiny. Výrobu tohto kvalitného alkoholu zastrešuje spoločnosť Destilerías Unidas S.A. (DUSA) priamo na úpätí venezuelských Ánd, čo predstavuje ideálne miesto s úrodnou pôdou, bohatou vodou a priaznivým počasím. Venezuela teda predstavuje ideálne environmentálne podmienky pre výrobu prémiovej cukrovej trstiny. Destilérka DUSA bola založená v roku 1959 a dnes je jednou z najväčších v krajine.

tím Diplomático DUSA

Foto: Kompletný tím DUSA, ktorý sa podieľa na výrobe rumu Diplomático

História rumu Diplomático a Destilerías Unidas S.A.

1959: Založenie liehovaru, v ktorom sa vyrábajú všetky rumy Diplomático. Licorerías Unidas S.A (LUSA) bola založená medzinárodnými a venezuelskými výrobcami rumu spoločnosti Seagram's International.

1989: Po desaťročiach príprav, uzrel svetlo sveta rum Diplomático - starostlivo vytvorená venezuelská prémiová rumová značka.

2000: Spoločnosť Seagram's International predáva divíziu nápojov spoločnosti Diageo a Pernod Ricard. LUSA sa stáva majetkom spoločnosti Diageo.

2002: spoločnosť Diageo predáva spoločnosť LUSA, vrátane liehovaru a značky rum značky Diplomático. Skupina venezuelských podnikateľov verila v potenciál tejto spoločnosti a získala ju. Spoločnosť zmenila svoje meno na Destilerías Unidas S.A (DUSA).

2006: Diplomático, až dovtedy výhradne predávané vo Venezuele, sa začalo exportovať takmer do celého sveta a má obrovský úspech.

2017: DUSA je jedným z najväčších výrobcov rumu vo Venezuele.
Diplomático je distribuovaný vo viac ako 50 krajinách a je považovaný za jeden z najlepších rumov na svete.

Kto je muž na etikete?

Na etikete je vyobrazený Don Juancho Meléndez, ktorý bol postavou, ktorá inšpirovala vznik rumu Diplomático ako takého. Don Juancho, ako Mantuano - lokálny šľachtic - mal obrovskú vášeň pre tradičné juhoamerické nápoje, rum nevynímajúc. Podľa miestnych príbehov žil na konci na konci 19. storočia. Ako známy bonviván a ostrieľaný cestovateľ, často navštevoval Karibik a snažil sa zozbierať čo najširšie spektrum vzoriek lokálnych alkoholických nápojov. Postupne Don Juancho nahromadil obrovskú zbierku, s ktorou sa rád podelil so svojimi známymi. 

Don Juancho Nieto Melendez

Don Juancho Nieto Meléndez

Ako ubiehal čas, jeho zbierka sa stala známou a dostala dokonca meno "Ambasádorove zásoby", alebo ak chcete "Ambassador's Reserve". Jeho odhodlanie, know-how, rytierska a autentická osobnosť bola hlavnou inšpiráciou pre vytvorenie Diplomática, jedinečného rumu, ktorý spája nezameniteľnú povahu s neodolateľnými a jemnými arómami. Diplomático rum je podstatou a dušou tohto veľkého muža na jeho etikete.

Botucal vyzerá ako Diplomático. Majú niečo spoločné?

Botucal je alternatívna značka používaná pre rumy Diplomático v krajinách, kde bola značka už zaregistrovaná. Názov Botucal pochádza z miestneho domorodého slova "Botuka", čo znamená "Zelený kopec". Názov teda odkazuje na kopec, ktorý sa nachádza nad liehovarom, ktorý je súčasťou národného parku Terepaima. Botucal môžete nájsť napríklad v Nemecku alebo v Poľsku.

botucal vs. diplomático

Botucal vyzerá takmer ako Diplomático

DOC Ron de Venezuela

Diplomático rum ako jeden z mála rumov na svete vlastní certifikát DOC - kontrolované označenie pôvodu "Ron de Venezuela". Všetky rumy Diplomático musia teda spĺňať tieto podmienky:

- rumy musia byť vyrobené z melasy z cukrovej trstiny vyrobenej vo Venezuele,

- rumy musia zrieť v bielych dubových sudoch po dobu minimálne 2 rokov,

- rumy musia mať obsah 40% až 50% alkoholu.

Vďaka týmto parametrom si Diplomático udržiava svetovú kvalitu a popredné priečky v kvalite a popularite.

ron de venezuela

Certifikát DOC Ron de Venezuela 

 

Náš tip: Z tejto selekcie vám odporúčame najpredávanejší a pre nás aj najchutnejší Diplomático Reserva Exclusiva alebo prvý biely rum na svete, ktorý je určený na priame vychutnávanie - Diplomático Planas.

39 položiek celkom
Diplomatico Chocolate
8,90 € –22 %
Diplomático Dark Chocolate 10 ks
Momentálne nedostupné
6,90 €
POS067
Diplomatico Biela čokoláda 10 ks
Diplomático White Chocolate 10 ks
Momentálne nedostupné
7,90 €
POS066
Diplomatico Lousy Auber 55355
Hore
Ďalšie produkty

Stránka 1 z 2 - 39 položiek celkom