Poklady slovenských viníc: kvalitné slovenské víno na Alko90.sk

Poklady slovenských viníc: kvalitné slovenské víno na Alko90.sk

Tradícia výroby vína je na Slovensku naozaj bohatá. Ak by sme išli späť do minulosti, dôkazy o jeho výrobe by sme našli už v časoch Keltov. Vhodné podmienky na pestovanie viniču ponúkajú najmä južné územia krajiny, ktoré sú dodnes obľúbenou lokalitou pre menšie i väčšie vinárstva.

My sme sa v Alko90.sk rozhodli vzdať poctu práve týmto slovenským vinárstvam, slovenskému vínu aj jeho jednotlivým výrobcom našou novou kampaňou nazvanou Poklady slovenských viníc. Čo nás k tomu doviedlo? Presvedčenie, že za kvalitným vínom častokrát netreba merať dlhú cestu. Niekedy stačí prísť doslova do vedľajšieho mesta, či dediny.

Podporte s nami lokálnych producentov slovenských vín

Určite všetci poznáte aspoň jedno kvalitné francúzske víno, či talianske prosecco. Vedeli ste ale, že aj naše vína majú svoje kvality? Existujú napríklad odrody viniču, ktoré boli špeciálne vyšľachtené na Slovensku a tešia sa veľkej obľube aj u vinárov.

Činnosť inovatívnych talentovaných vinárov, ktorí na Slovensku posúvajú vinohradníctvo do vyšších úrovní môžete podporiť spolu s nami. Stačí si kúpiť fľašu, či dve niektorého zo slovenských vín v našom e-shope. Ako bonus ku objavovaniu chutí získate aj dobrý pocit, že ste podporili šikovných slovenských výrobcov.

Každý mesiac predstavíme jedno slovenské vinárstvo

Počas najbližších mesiacov vyberieme vždy jedno vinárstvo, ktoré vám predstavíme spolu s odporúčaniami na jednotlivé fľaše vína. Kampaň spúšťame s vinárstvom Tajna - malou rodinnou firmou sídliacou v malebnej dedinke Tajná.

Nezabudnite sledovať náš blog aj naše sociálne siete, kde každý mesiac nájdete odprezentované ďalšie slovenské vinárstva.

Ďalšie zaujímavé články
6 prekvapujúcich faktov o jamajskom rume
 · 3 min čítania
Rum

6 prekvapujúcich faktov o jamajskom rume

O rumoch z Jamajky už toho bolo na rôznych stránkach napísaného veľa, my vám v našom blogu prinášame 6 zaujímavých faktov, ktoré ste o nich možno netušili.  
Prečítať článok
#AlkoOkoloSveta | Zastávka č. 4: USA & Kanada
 · 2 min čítania

#AlkoOkoloSveta | Zastávka č. 4: USA & Kanada

Začiatok nového týždňa odštartujeme presunom za veľkú mláku. Dnes vám predstavíme to najlepšie, čo nám v rámci alkoholických nápojov priniesli Spojené štáty americké a Kanada.  
Prečítať článok